Przedszkole Publiczne Nr 3 w Tarnowie
  • 2017-10-16

Jesienne zabawy w ogrodzie przedszkolnym z użyciem chusty animacyjnej Klanza.

Dzieci z oddziału III korzystając z pięknej pogody  bawiły się w ogrodzie  przedszkolnym. Oprócz zabaw na świeżym powietrzu, dużym powodzeniem cieszyły się kolorowe liście, które wyczarowała nasza piękna złota polska jesień.

• 2017-10-12

Dzieci z oddziału III udały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Głównym celem wycieczki było zwrócenie uwagi na zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się w pobliżu jezdni. Dzieci miały okazję do wykorzystania zdobytych wiadomości na temat zasad ruchu drogowego w praktycznym działaniu. Nauczyciel kierował uwagę dzieci na charakterystyczne znaki drogowe, oznakowanie przejść dla pieszych, zachowanie pieszych i pojazdów podczas zmiany świateł. Dzieci ćwiczyły przechodzenie przez ulicę na drugą stronę z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

• 2017-10-11

Twórcze zabawy zuchów

• 2017-10-13

Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy i my :)

Dnia 13.10.2017 w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Dzieci z grupy IV przygotowały piękne podziękowania dla pracowników przedszkola oraz życzenia na dalszą pracę. Dziękujemy Kochane Przedszkolaki!

• 2017-10-12

Gościliśmy w naszym przedszkolu kino sferyczne. Dzieci z wszystkich oddziałów oglądały bajki wyświetlone w technologii 3D bez konieczności zakładania okularów. Dzieci były zachwycone.

Oglądnęły bajki pt. "Zaczarowana rafa" oraz "Polaris - tajemnica nocy polarnej".

• 2017-10-06

W Kinie „Marzenie” dzieci z oddziału II i III w ramach XVIII Przeglądu Filmów Ekologicznych EKOŚWIAT oglądały  film Dudi: cała naprzódw reżyserii  Julia Soto Gurpide oraz wystawę fotografii o tematyce przyrodniczej pt.:  „Tarnowska przyroda w skali makro”.

• 2017-10-05

Dzieci z grupy IV robiły kanapki, poznały produkty z jakich można wykonać kanapkę, aby była zdrowa. Poznały również piramidę zdrowego żywienia i tworzyły własne kompozycje nie tylko witaminowe.  Było smacznie, zdrowo i kolorowo.

• 2017-09-29

Dzieci z oddziału III i IV uczestniczyły w Ogólnopolskim Dniu Głośnego  Czytania. W Szkole Podstawowej Nr 24 dzieci wysłuchały trzech bajek:  "Czerwony Kapturek", "Śpiąca królewna",  "Jaś i Małgosia" w wykonaniu swoich starszych kolegów. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Zachęcamy do czytania książek swoim dzieciom. Podczas czytania dzieci uczą się słuchać, rozwijają zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz swoje zainteresowania . Czas spędzony z dzieckiem  jest bezcenny i procentuje w przyszłości.

• 2017-09-27

Szukamy jesieni w parku.

Przedszkolaki udały się na wycieczkę do Parku Strzeleckiego Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego w okresie jesieni oraz rozwijanie zamiłowania do przyrody. Dzieci obserwowały zmiany jakie zaszły jesienią w parku. Rozpoznawały i nazywały drzewa. Zbierały kasztany i żołędzie oraz kolorowe liście. Rozmawialiśmy na tematy:  jak dbać o przyrodę oraz  jak należy zachować się w parku. Podziwialiśmy łabędzie i kaczki. Na koniec naszej wycieczki dzieci bawiły się na placu zabaw.

• 2017-09-22

Witamy jesień w naszym przedszkolu.

W naszym przedszkolu pożegnaliśmy lato i uroczyście powitaliśmy jesień. Dzieci z oddziału III przygotowały montaż słowno-muzyczny. Zachęcały swoich kolegów do zdrowego odżywiania się, do jedzenia warzyw i owoców. Uroczystość zakończył bal u Pani Jesieni.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »